Потрібна консультація?

ТЕЛЕФОНУЙТЕ!

 

Піролізні котли. Опис і принцип роботи котлів.

Скачать шаблоны для Joomla бесплатно
Светлые Joomla шаблоны.

Піролізні котли, або газогенераторні котли на українському ринку – вже присутні досить давно. Час  автономної роботи на одному завантаженні паливом у котлі піролізного типу може в декілька разів перевищувати час роботи звичайного твердопаливного котла на дровах.

Чому піролізні котли характеризуються таким довгим часом роботи на одній закладці?

Перш за все, при спалюванні дров, особливо коли вони не досить добре висушені, неможливо отримати таку високу температуру, як при спалюванні отриманого з них  піролізного газу.

Другий чинник це те, що для процесу горіння газу потрібно набагато менше повітря, ніж для процесу горіння звичайних дров, тому піролізний тип горіння  виділяє більше тепла, паливо згорає ефективніше,  а сам процес горіння  протікає довше.

Третій чинник – це те, що, процесом горіння газу, який виділяється в процесі піролізу набагато легше керувати, тому робота газогенераторного котла якнайкраще піддається автоматизації.

Давайте вияснимо, що з собою являє піроліз?orlan-princip-raboti

В основу роботи піролізного (газогенераторного) котла покладений принцип піролізного спалювання палива, суть якого полягає в тому, що під дією високої температури в умовах нестачі кисню суха деревина розкладається на летючу частину – так званий піролізний газ і твердий залишок – деревне вугілля (кокс). Як пали - використовується і газ і новоутворене вугілля. 

Піроліз деревини здійснюється при температурі 200 – 800 ° С. Цей процес є екзотермічний, тобто йде з виділенням тепла, за рахунок чого покращується прогрівання і підсушування палива в котлі, а також відбувається підігрів повітря,що надходить в зону горіння, що в свою чергу забезпечує ефективніше горіння  палива.

Змішання кисню повітря з утвореним піролізним газом викликає процес інтенсивного горіння із виділення  великої кількості тепла. При цьому слід зазначити, що піролізний газ в процесі горіння  взаємодіє з активним вуглецем, в результаті чого димові гази на виході з котла практично не містять шкідливих домішок, утворення сажі та золи теж мінімальне, тому котел потрібно рідше  чистити. Навіть СО2 такий котел буде викидати в атмосферу до трьох разів менше, ніж звичайний котел на деревині.

Тепер розглянемо види палива, що можливо використовувати у піролізних котлах.

15782011-03-2999329832Для того, щоб забезпечити роботу котла на максимальній потужності, рекомендується використовувати суху деревину. Це забезпечить стабільніше і ефективніше горіння і більш тривалий термін служби самого  котла.

Якщо ж використовувати сиру деревину, то потужність котла може знизитись аж до 50%. Також суттєво збільшиться витрата палива, оскільки сира деревина погано горить, сильно димить, відносно менше віддає теплоти та скорочує термін експлуатації котла і димохідної труби.

Переваги піролізних котлів:

  • можливість регулювання потужності (зазвичай від 30 до 100%);
  • нескладне обслуговування і чищення;
  • низьке споживання палива;
  • необхідність подачі палива лише декілька разів на добу;
  • згоряння великих полін деревини одночасно;
  • можливість використання для твердопаливних піролізних котлів сирих дров (вологість до 20%).

Піролізні (Газогенераторні) котли дають можливість економити, навіть не дивлячись на такі, здавалося б, недоліки, як необхідність постійного електропостачання і відносно високу вартість. Хоча це все відносно, і більше залежить від фірми-виробника котла і додаткових функцій, розроблених нею.

 

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!

на території України

На даний час найбільш доступним способом ЗАОЩАДИТИ і в той же час забезпечити себе теплом є твердопаливні котли тривалого горіння!kotel krugl