Потрібна консультація?

ТЕЛЕФОНУЙТЕ!

 

Поради при виборі твердопаливного котла

Скачать шаблоны для Joomla бесплатно
Светлые Joomla шаблоны.

Тенденція до дорожчання традиційних видів енергії змушує до пошуку альтернативних видів енергії. Тому все більше людей переконується в ефективності котлів на твердому паливі. Використання в опалюванні таких регенераційних видів палива є безпечним для довкілля.А оскільки вид енергії є умовно поновлюваним, то не спостерігається тенденції до його дорожчання.

 

Твердопаливні котли можуть бути орієнтовані на широкий спектр споживання : від побутового до промислового використання. Особливо цікавою буде пропозиція для підприємств, що займаються деревообробною промисловістю, адже окрім основних видів палива можна спалювати деревообробні відходи. Спалювання відходів допомагає не лише в утилізації, але і істотно дозволяє заощадити на опалюванні приміщень. Твердопаливні котли для опалювання приміщень будуть мало не єдиним ефективним рішенням в місцях де газ недоступний або підведення газу до об'єкту украй витратного.

 

Котли на твердому паливі мають ряд переваг, в порівнянні з іншими видами котлів. До них відносяться: доступність, автономність і дешевизна палива, а також те, що вибір палива залежить від самого хазяїна. Завдяки саме цим достоїнствам твердопаливні котли користуються популярністю в районах, де є труднощі з постачаннями електрики або газу. Асортимент твердопаливних котлів дуже високий, а паливо для них (наприклад, кам'яне вугілля) при відносно невисокої вартості дає великий тепловий ефект.

 

Сьогодні існує декілька видів твердопаливних котлів.

 

Класичні твердопаливні котли з колосниковою решіткою

z neus Tнаприклад: НЕУС-Т, Demrad, Aton

 У традиційних твердопаливних котлах за підтримку температури відповідає датчик температури, що управляє повітряною заслінкою. Якщо температура води занадто висока - датчик закриває заслінку, а якщо температура низька, то датчик відкриває заслінку. Тривалість горіння таких твердопаливних котлів від 2 до 6 годин на одному завантаженні.
 

 Переваги

 • Віками перевірена технологія
 • Простота і надійність
 • Невисока ціна
 • Можливість використання різних видів палива
 

Недоліки

 • Невисокий ККД
 • Практично повна відсутність регулювання температури теплоносія
 • Чутливість до вологості палива
 

Твердопаливні котли тривалого горіння

  

Z buran Твердопаливних котлів тривалого горіння можуть працювати на наступних видах палива : нафтопродукти, торф'яні брикети, дерево, буре і кам'яне вугілля, кокс. Від виду палива виходить і назва котла.

Моделі, що використовують як паливо тільки деревину і деревні відходи, дещо відрізняються від універсальних котлів тривалого горени. Такі котли відрізняються один від одного тільки тим, що камера згорання обладналася більш жаростійкими елементами, що покращують згорання палива і декілька іншої системою подачі повітря в місце горіння.

Твердопаливні котли тривалого горіння Буран, Stropuva, НЕУС

 
 

Переваги

 • Час роботи котла на одному завантаженні вугіллям до 5-х діб
 • Час роботи котла на одному завантаженні дровами до 2-х діб
 • Незалежність
 Недоліки
 • Низький ККД (близько 80%)
 • Відсутність регулювання температури теплоносія
 • Високі вимоги до якості палива
 • Основний недолік: працюють циклом: завантаження паливом - запалювання - горіння - загасання - чищення котла. Дозагрузка палива тстала технічно можливою у нових моделях котлів (Буран, Неус), але така дозагрузка зменшує ефективність горіння.


Піролізні котли
 

kotelВ газогенераторних або пиролізних котлах, на відміну від традиційних, горить саме деревний газ, що виділяється з дрів під дією високих температур. Проходячи через форсунку, газ інтенсивно горить жовтим, або безбарвним полум'ям. Внаслідок такого горіння утворюється мала кількість золи і сажі. ККД пиролізних котлів досягає 85%, до їх недоліків відносять високу вартість і потребу в сухих дровах (на сирій деревині такі котли горять не ефективно). Тривалість горіння таких твердопаливних котлів від 5 до 12 годин на одному завантаженні. Газогенераторні (піролизніе) котли, наприклад: КОВСГДД,   БілЕко,   Атом (Мотор Січ)

 Переваги
 • Високий ККД
 • Великі інтервали між дозагрузками палива
 • Широкий діапазон регулювань
 • Надійність і зручність в експлуатації
 Недоліки
 • Потребують підключення до електроживлення
 • За відсутності футерування камери завантаження чутливі до вологості палива
 • При неповному футеруванні камери згорання дуже швидко виходять з ладу із-за прогорання стінок
 
 
 
 

Твердопаливні котли на пеллетах

palletyКотли твердопаливні з бункерами працюють на пеллетах - деревні клапті і відходи, спресовані в гранули. Розміри пеллет досить малі: 5 - 70 міліметрів в довжину і 6 - 10 міліметрів в товщину. Купити таке паливо на території СНД сьогодні дуже непросто, тому котли твердопаливні Україна на пеллетах користуються не занадто великою популярністю. Тривалість горіння таких твердопаливних котлів від 2 до 15 діб залежно від об'єму паливного бункера.
 

Переваги

 • Великі інтервали між завантаженнями палива
 • Досить високий ККД
 • Широкий діапазон регулювань
 • Паливо упаковане в зручні поліетиленові пакети

Недоліки

 •  Висока вартість: як самих котлів, так і палива до них
 • Потребують підключення до електроживлення
 
 
 

 Матеріали  

 Основний матеріал для виготовлення твердопаливних котлів це сталь і чавун. Кілька років тому масово використовували чавунні котли із-за таких переваг як хороша протидія корозії, але зараз чавун використовують кожного разу менше, тому на заміну їм прийшли сталеві котли (товщина 5-8мм-Котлова сталь), які хоч менш стійкі до впливу високих температур, проте не бояться різкого перепаду температур  (чавун має властивість тріскатись). Сталеві котли мають меншу інерцію (швидше остивають) в порівнянні з чугунними, але мають більшу продуктивність до 80%.
 
 Управління горінням 
 Управління спалюванням досягається за допомогою регулювання подачі повітря в камеру згорання. У простих версіях котлів регулювання здійснюється за допомогою механічного елементу (зазвичай проста заслінка) що реагує на температуру і відповідно відкриває дверці вхідного повітряного отвору на більш або меншу величину. Такий спосіб є надійним і працює без підключення до електромережі, але він не дозволяє точно управляти і плавно конролювати процес горіння .
 
 Яке використовувати паливо?
 
 Традиційно твердопаливні котли мають ККД на рівні 80%, такі високі показники досягаються за допомогою контролю спалювання за допомогою автоматики. За таких умов горіння на деревині триває від 4-12 годин, а на якісному вугіллі - більше  20год.
 
 Для твердопаливних котлів використовуваної переважно вугілля, деревина, торфянни брекеты, вугільний пил, антрацит, деревна стружка. Хоча найбільшою популярністю користується дерево і вугілля залежно від регіонального розташування об'єкту опалювання
  

Енергоефективність досягається за допомогою продуманої конструкції котлів, де повітря перш ніж потрапити в камеру згорання нагрівається проходячи між подвійними стінками, і за допомогою водяного рукава, який в будь-якому місці поглинає вироблене тепло разом з термоізоляцією навколо котла, робить твердопаливний котел високотехнологічним агрегатом.

 

 

 

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!

на території України

На даний час найбільш доступним способом ЗАОЩАДИТИ і в той же час забезпечити себе теплом є твердопаливні котли тривалого горіння!kotel krugl