Потрібна консультація?

ТЕЛЕФОНУЙТЕ!

 

Види палива

Скачать шаблоны для Joomla бесплатно
Светлые Joomla шаблоны.

При виборі альтернативного опалювального обладнання, перед покупцем стає питання вибору палива, на якому це обладнання буде працювати. Саме для цього, ми вибрали найбільш поширені його види і спробували максимально описати всі їх характеристики.

Отже, найбільш поширеними видами палива для твердопаливних котлів тривалого горіння є:

 1. ut_fu_1Дрова - поліна, які можуть застосовуватися для різних цілей. Отримання тепла (при розпалювання камінів, котлів, печей і т.д.), отримання спека (приготування їжі) і т.д .. Дрова можуть заготовляти і поставлятися як колоті так і пиляні, а продаватися в складометрів або фасованими по вазі. Для отримання тепла або опалення можуть використовуватися різні дрова, залежно від їх характеристик, а саме: теплотворна здатність, тривалість горіння і т.д. Найкращими показниками володіють дрова листяних порід деревини, таких як дуб, береза, бук, ясен, граб, тис.

Давайте коротко розглянемо їх деякі особливості:

 • Букові, березові дрова, а також дрова з ясена важко піддаються розтопленні, всі вони здатні горіти сирими, при цьому слід зазначити, що дрова легко колятся (за винятком букових)
 • Осикові й вільхові дрова хороші тим, що вони згорають без накопичення сажі (такими дровами іноді випалюють сажу з димарів)
 • Дрова з берези виділяють дуже багато тепла, однак, при недостатній кількості повітря в топці вони утворюють багато диму і березову смолу (дьоготь), яка може осідати на стінках димоходу
 • Дрова з дуба мають максимальну ступінь тепловіддачу, однак у них є один недолік - ці дрова дуже важко колоти
 • Дрова з плодових порід деревини, таких як яблуня або груша колятся дуже легко і відмінно горять
 • Вугілля, які будуть дуже довго тліти, дають кедрові дрова
 • Вишневі і в'язові дрова при горінні дають дуже велика кількість диму
 • Дрова з м'яких порід деревини, таких як тополя, осика, вільха, липа, добре колятся, а також добре горять, але на жаль дуже швидко прогорають
 • Найменш придатними дровами для топки потрібно вважати дрова з хвойних порід деревини, тому як вони утворюють смолисті відкладення, як в котлі, так і в димоході, до того ж вони мають дуже низьку Теплотворна здатність.

Таким чином, при виборі дров необхідно враховувати кілька факторів:

 • Коефіцієнт теплотворної здатності дров
 • Щільність дров
 • Вологість дров (повинна бути не більше 20%)
 • Поширеність того чи іншого сорту деревини залежно від географічного розташування

Примітка: Слід зазначити, що при використанні будь-якого виду (сорту) необхідно, щоб вони були сухими, тобто містити не більше 155-20% вологості. Ця умова дуже важливе, тому від нього залежить коефіцієнт корисної дії опалювального обладнання та його довговічність.


 1. ut_fu_4Вугілля - це горюча порода, яка складається в основному з вуглецю і деяких інших хімічних елементів. Крім основних компонентів у вугіллі містяться негорючі добавки - «порода», що сприяє утворенню золи, яка дуже шкідлива для навколишнього середовища і ускладнюють процес горіння самого вугілля. Ще одним шкідливим компонентом вугілля, яке при згоранні утворює шкідливі окисли є сірка. В залежності від сорту вугілля і умов його видобутку, кількість цього елементу може змінюватися.

Давайте розглянемо, які ж є сорти і види вугілля:

Таблиця 1.

   Види і марки вугілля      Позначення
     Буре      Б
     Кам'яне      Довгополум'яне      D
     Газове      Г
     Жирне      Ж
     Коксове      До
   Збідніле-спечене      ОС
     Слабоспечене      СС
     Збідніле      Т
     Антрацит      А

Таблиця 2.

  Сорти вугілля    Позначення   Фракція (розміри) вугілля
     Плиткове      П      > 100 мм
     Крупне      До      50 - 100 мм
     Горіх      Про      25 - 50 мм
     Дрібне      М      13 - 25 мм
     Зерна      З      6 - 13 мм
     Штиб      Ш      <6 мм
     Рядовий      Р      У розмірі не обмежується

Горіння проходить по різному, залежно від його марки (виду). Наприклад: Буре вугілля (Б), а також Довгополуменеве (Д) і Газовий (Г) (марки Кам'яного вугілля), розпалюються дуже легко, але разом з цим і швидко згоряє. Для повного згоряння цих видів вугілля не обходимо, подавати його в топку дуже часто, але в невеликих порціях. А ось для слабоспечуване (СС), худого (Т) (марки Кам'яного вугілля) і антрацитів (А) характерно довгий горіння і максимальне виділення тепла, хоча розпалюються такі види вугілля важче. Для ефективного горіння їм необхідний контрольований режим подачі повітря, тому як якщо його надходить недостатньо, то згорання відбувається дуже повільно, що може призвести до його загасання і навпаки, якщо піддувши здійснюється надто інтенсивно, то це призводить до надмірного збільшення температури, що в свою чергу «забирає» тепло і сприяє швидкому прогорання обладнання.


 1. ut_fu_2Пелети - це пресовані під дуже високим тиском гранули з сировини рослинного походження (солома, лушпиння соняшника, деревна стружка тощо). Цей вид палива можна назвати універсальним і сучасним, так як за ефектом від його застосування він ні чим не гірше того ж вугілля чи газу. Також варто відзначити, що пелети є екологічно чистим паливом, тому як при їх виробництві використовуються нешкідливі для людини і навколишнього середовища матеріали і це при тому, що ціна пелет нижче цін на дрова, вугілля, газ або яке або рідке паливо. Ще однією перевагою цього палива є зручність зберігання і транспортування. Спектр застосування паливних гранул (пеллет) дуже широкий. Ними можна топити як житлові будинки, так і забезпечити теплом промислові, складські та хояйственние приміщення з великою площею. При згорянні пелет виділяється набагато менше вуглекислого газу, що ще раз свідчить про його екологічності.

Підводячи підсумки всього вищевикладеного, можна виділити основні переваги використання такого виду палива:

 • Низька вартість у порівнянні з іншими видами палива
 • Ринкова ціна не залежить від цін на світовому ринку, так як це біопаливо купується за внутрішньою ціною
 • Фізичні і хімічні властивості цього палива, такі як висока теплотворна здатність, мінімальна ступінь освіти золи, готовність до застосування, а також зручність в зберіганні і транспортуванні
 • Необмеженість ресурсу сировини для їх виробництва
 • Екологічність при їх спалюванні і безпосередньо при виробництві
 • Зручність у використанні, так як багато котли, які працюють на цьому виді палива, максимально автоматизовані.

 1. ut_fu_3Брикети - по суті це ті ж відходи сільського господарства та деревообробки (стружка, солома, лушпиння соняшника і т.д.), які укладені у форму брикетів а не гранул. Вони також як і пелети мають дуже широкий спектр застосування, а саме опалення житлових будинків, виробничих та складських приміщень і т.д. У процесі горіння, вони не іскряться і не виділяють чадний газ, тому їх можна використовувати також, для приготування їжі на грилі і топки камінів, так як брикети дають тривале і стабільне полум'я.

Існує три основних види брикетів:

 • Pini & Kay (Піні-Кей). Вони виглядають як брикет, у якого є чотири, шість або вісім граней з отвором всередині.
 • RUF. Це брикети, які мають форму невеликого цегли.
 • NESTRO. Мають форму циліндра з отвором всередині.

Якщо узагальнювати інформацію про цей вид палива, то можна говорити про те, що його властивості та основні переваги аналогічні тим, якими володіють пелети (паливні гранули).

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!

на території України

На даний час найбільш доступним способом ЗАОЩАДИТИ і в той же час забезпечити себе теплом є твердопаливні котли тривалого горіння!kotel krugl