Потрібна консультація?

ТЕЛЕФОНУЙТЕ!

 

Які бувають котли

Скачать шаблоны для Joomla бесплатно
Светлые Joomla шаблоны.

Якщо ваш будинок не підключений до зовнішніх теплових мереж, то для опалення вам швидше за все буде потрібно встановити котел необхідної потужності. Котел – це серце системи опалення, до його вибору варто поставитися дуже серйозно.

Котел може бути одноконтурним або двоконтурним. Одноконтурний котел працює тільки на опалення. Його можна дообладнати контуром гарячого водопостачання, підключивши до опалювального контуру водяний теплообмінник (бойлер) необхідної потужності.

Двоконтурний котел вже в заводській комплектації призначений і для опалення, і для подачі гарячої води. При застосуванні двоконтурного котла можна заощадити місце в котельні, зменшити її загальну вартість, отримати котел укомплектований всім необхідним для швидкого монтажу і запуску. Але остаточний вибір, звичайно, краще робити за допомогою фахівців.

По виду використовуваного палива котли бувають газовими, електричними, дизельними, твердопаливними, комбінованими.

У нашій країні найдешевший вид палива – газ, тому, якщо є можливість підключення до магістрального газопроводу, то найчастіше використовуються газові котли.

Газовий котел може бути з атмосферним пальником (з відкритою камерою згоряння) і з вентиляційним пальником (з закритою камерою згоряння). Для котлів з вентиляційним пальником необхідно передбачити приміщення котельні, що не суміжне з комфортною зоною перебування, оскільки такий пальник при роботі створює відчутний шум. Оптимально розташовувати котельню в технічному підвалі або в зовнішній прибудові.

Якщо котельня розташовується поблизу житлової зони, то краще використовувати котел з атмосферним пальником, рівень шуму у якого не більший, ніж у звичайної газової плити. Навіщо ж тоді потрібні вентиляційні пальники, запитаєте ви. Справа в тому, що котли з атмосферними пальниками набагато чутливіші до зниження тиску газу в газових мережах (що може спостерігатися, наприклад, взимку). Така чутливість може призвести до порушення безперебійності роботи котла і зниження терміну служби газових стовбурів. Тому при нестійкому газопостачанні перевагу слід віддавати котлу з вентиляційним пальником.

Електричні котли позбавлені від таких недоліків, в них відсутній процес горіння і вони не залежать від газових мереж. Невеликі габаритні розміри сталевого корпусу дозволяють змонтувати електричний котел практично в будь-якому місці. Вони безшумні в роботі, при їх застосуванні немає необхідності в димарі і додаткових приміщеннях під котельню. Недолік же – дорожнеча електроенергії в порівнянні з іншими видами палива.

Рідкопаливні та твердопаливні котли – дешевші в експлуатації, ніж електричні, але вони мають свої недоліки, головний з яких – необхідність регулярного завантаження палива, а також можливі складнощі пов’язані з його підвозом і зберіганням.

До плюсів можна віднести, те що, твердопаливні котли, саме такі які ми пропонуємо, непривередливі у використанні, дешевизна палива, а також порівняно низька ціна самого котла при досить високих показниках ККД.

Якщо до новозбудованому котеджу газопостачання ще не підведена, але планується в майбутньому, а опалення вже необхідно, то виходом з положення буде установка котла, який може працювати на дизельному паливі або газі. Для переходу на інший вид палива необхідно замінити пальник. Такі котли зазвичай одноконтурні, для підготовки гарячої води до котла можна додатково підключити водяний теплообмінник (бойлер). Випускаються також комбіновані котли, які можуть працювати на газі, рідкому або твердому паливі.

Котли також поділяються на настінні (навісні) і підлогові (стаціонарні). З назв видно, що одні розміщуються на стіні приміщення, а інші вимагають установки на підлогу. Головною відмінністю між ними, в більшості випадків, є матеріал первинного теплообмінника. У настінних котлах теплообмінник мідний, а в підлогових зі сталі або чавуну. Переваги настінних котлів перед підлоговими:

  • компактні розміри;
  • невелика маса;
  • низька вартість.

До недоліків, порівняно з підлоговими, можна віднести:

  • обмеження по потужності (звичайно не більше 35кВт);
  • обмеження при використанні антифризу;
  • велика чутливість до якості теплоносія і водопровідної води;
  • менший термін служби.

Твердопаливні котли можуть бути тільки стаціонарними, газові та електричні – як стаціонарними, так і навісними.

Наступною відмінністю є матеріал, з якого виготовлений котел. Всі настінні котли мають сталевий корпус. Підлогові ж можуть бути як сталевими, так і чавунними. Відомі фірми-виробники виробляють як сталеві, так і чавунні котли. Якщо взяти для порівняння однотипні котли однієї фірми-виробника, то сталевий котел буде дешевше чавунного. Ті й інші здатні надійно працювати, в кожному з варіантів є свої переваги і недоліки, і вибір між ними багато в чому залежить від споживача.

Сталь – матеріал більш пластичний, чавун ж більш крихкий. Чавунні котли гірше переносять температурні перепади в процесі роботи, тому їх обв’язка, при дотриманні всіх заходів безпеки, може вийти значно дорожче, ніж у сталевих. Сталеві котли, такі як наші піролізні твердопаливні котли мають меншу масу і, як правило, більш високий ККД.

Але чавун має таку чудову властивість, як стійкість до корозії. Корозія стінок котла викликається зазвичай конденсатом, що випадає в топці котла. Пов’язано це з тим, що можливий конденсат – це не просто вода або водяні пари. У процесі горіння будь-якого органічного палива в топкові гази потрапляє безліч домішок, наприклад окису сірки (SO2) або вуглецю (СО2). При конденсації водяної пари в топці котла дані домішки змішуються з водою, утворюючи досить агресивну кислотне середовище, яка здатна згубно впливати як на сталь, так і на чавун. Стінки чавунного казана товщі, тому чавунний котел може довше працювати за таких несприятливих для нього впливах.

Але найправильніше не сподіватися на товщину стінки котла, а не допустити тих умов, за яких відбувається процес конденсації. Це вже питання правильного проектування, монтажу, обв’язки котла і тієї системи опалення, яку котел обслуговує.

До переваг чавунних котлів можна також віднести їх секційну конструкцію, що дає можливість збірки таких котлів на місці. Сталеві котли завжди монолітні і являють собою цільні блоки, виконані в заводських умовах.

Як можна бачити, вибір котла – завдання непросте, але цілком посильна професіоналам. З урахуванням індивідуальних особливостей кожного об’єкта будівництва та багатоваріантності технічних рішень, звернення до фахівців виглядає не просто бажаним, але практично необхідним. Такий підхід обов’язковий в цивілізованих країнах світу, є всі підстави вважати, що і для України незабаром «аматорський» підхід до важливих технічних рішень стане неактуальним.

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА!

на території України

На даний час найбільш доступним способом ЗАОЩАДИТИ і в той же час забезпечити себе теплом є твердопаливні котли тривалого горіння!kotel krugl